Zaproszenie na spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów - styczeń 2018 r.

Utworzono dnia 18.01.2018

zorganizowanym w dniu 23.01.2018 r.

2. Wykład pana Mirosława Szylkiewicza - informatyka GOKiB nt obsługi i funkcjonowania poczty elektronicznej

3. Zakładanie haseł do e-maili członkom ZKS i praktyczna obsługa poczty

Ad. 1. Moderator spotkania wyjaśnił, że w celu wspierania i motywowania  zaangażowania seniorów w gminie Gromadka w działalność społeczną jako seniorów - trenerów dla polepszenia komunikacji niezbędne jest posiadanie własnej poczty elektronicznej i umiejętność jej obsługiwania przez członków ZKS.

Ad. 2. Informatyk zatrudniony w GOKiB w Gromadce przybliżył członkom ZKS następujące wady i zalety  poczty elektronicznej:
Zalety e-maili: obniżają koszty operacyjne, oszczędzają czas,  przyspieszają prace, pozwalają na wysyłanie dokumentów,  są prosty w obsłudze, bezpieczne);
Wady e-maili: wirusy komputerowe, które bardzo często są przesyłane w postaci zainfekowanych załączników, oszustwa, które dokonywane są szczególnie często na aukcjach internetowych, spamy, czyli treści reklamowe rozsyłane do ogromnej ilości osób, które bardzo szybko zapychają pamięć naszej skrzynki pocztowej, wiadomości niepożądane, przykładowo, gdy zachodzi sytuacja odebrania przez dziecko reklamy serwisu internetowego o treściach tylko dla dorosłych.

Ad. 3. Chętni członkowie ZKS pod okiem informatyka zakładali loginy i hasła do skrzynek pocztowych i praktycznie uczyli się ich obsługi.

Ad. 4. Kierownik  poinformował osoby, które deklarowały chęć udziału w kolejnych seminariach wyjazdowych do St. Marienthal w dniach 29-31 styczeń2018 r., 26-28 luty 2018 r., 11-13 kwiecień 2018 r. o miejscu i godzinie zbiórki (zatoczka autobusowa pod Szkołą Podstawową w Gromadce, godz. 8.00).

W pomieszczeniu, w którym odbywało się spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów umieszczone były w widocznym miejscu plakaty projektu oraz flagietki. Ponadto umieszczono informację o spotkaniu na stronie internetowej http://www.gokibgromadka.pl.

Galeria - Spotkanie ZKS w Gromadce - styczeń 2018

Utworzono dnia 30.03.2018, 11:11