Zaproszenie na spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów - marzec 2018 r.

Utworzono dnia 21.03.2018

zorganizowanym w dniu 22.03.2018 r.

2. Konfrontacja relacji osób I i II grupy seminaryjnej na temat modułów szkolenia w St. Marienthal w dniach 26-28 luty i 29-31 styczeń 2018 r.

3. Sprawy organizacyjne dotyczące wizyty studyjnej Niemców w dniu 27 marca 2018 r. i przedstawicieli KARR S.A. w Jeleniej Górze.

Ad. 1. Moderator spotkania wyjaśnił, że w celu wspierania i motywowania  zaangażowania seniorów w działalność społeczną jako seniorów-trenerów bardzo ważny jest motyw integracji polsko-niemieckiej.

Ad. 2. Członkowie ZKS,  zdali obszerną relację z dwóch 3-dniowych seminariów kwalifikujących seniorów do angażowania się jako seniorzy-trenerzy. Seminaria, odbyły się w Międzynarodowym Centrum Spotkań St. Marienthal - Saksonia w dniach 26 - 28 luty 2018 r. i 29-31 styczeń 2018 r. Pierwszy cykl seminariów (26-28 luty 2018 r.) poprowadzony został według Modułu 7 w formie warsztatów, podczas których seniorzy uczyli się komunikacji interpersonalnej oraz budowy relacji międzyludzkich. Po kolacji na polsko-niemieckim spotkaniu integracyjnym wymieniali poglądy na temat swojej tożsamości. Na seminarium wyjazdowym w dniach 19-21 marzec 2018 r. seniorzy uczyli się pisać projekty: określali cel projektu, grupę docelową, sposób informacji o projekcie, logistyka projektowa, rezultaty projektu, budżet projektu. Zespoły projektowe na praktycznych przykładach same tworzyły wniosek projektowy. Przykładowym projektem było kultywowanie tradycji w formie warsztatów związanych z powrotem do robótek ręcznych. Celem projektów jest angażowanie seniorów do aktywności obywatelskiej, przeciwdziałanie ich samotności, reagowanie seniorów na to, co się podoba, a co nie w ich otoczeniu.

Ad. 3. Omówiono sprawy organizacyjne związane z realizacją programu wizyty studyjnej seniorów niemieckich i przedstawicieli polskich zaangażowanych w realizację projektu w dniu 27 marca 2018 r. W programie uwzględniono: Spotkanie integracyjne gości z Zespołem Kompetencji Seniora w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gromadce, występ Zespołu folklorystycznego "Wesoła Gromadka" z Gromadki, prezentację gminy Gromadka - historia, kultura, polityka senioralna wójta gminy Gromadka, prezentację działań Zespołu Kompetencji Seniora w Gromadce, prezentację aktywności społecznej seniorów w Gminie Gromadka przez pana Emila i Krystynę Boćków z Osłej (sołtysa wsi i przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Osłej), warsztaty dla seniorów polegające na własnoręcznym wykonaniu stroików wielkanocnych, zwiedzanie miejsc aktywności społecznej seniorów w gminie Gromadka.

Ad. 4. Zweryfikowano listę osób na kwietniowe seminarium wyjazdowe do St. Marienthal w dniach 11-13 kwietnia 2018 r. ze względu na wypadki losowe i zdrowotne seniorów. Omówiono warunki życia seniorów w gminie Gromadka.

W pomieszczeniu, w którym odbywało się spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów umieszczone były w widocznym miejscu plakaty projektu oraz flagietki. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę promującą projekt. Ponadto umieszczona zostanie informacja o spotkaniu na stronie internetowej http://www.gokibgromadka.pl.

Galeria - Spotkanie ZKS w Gromadce - marzec 2018

Utworzono dnia 30.03.2018, 11:18

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.