Zaproszenie na spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów - luty 2018 r.

Utworzono dnia 06.02.2018

zorganizowanym w dniu 08.02.2018 r.

2. Relacja osób z II grupy seminaryjnej na temat modułów szkolenia w St. Marienthal w dniach 29-31 styczeń 2018 r.

3. Sprawdzenie gotowości osób II grupy na seminarium wyjazdowe w dniach 26-28 luty 2018 r. do St. Marienthal

Ad. 1. Moderator spotkania wyjaśnił, że w celu wspierania i motywowania  zaangażowania seniorów w działalność społeczną jako seniorów-trenerów bardzo ważny jest motyw integracji polsko-niemieckiej.

Ad. 2. Członkowie ZKS,  zdali obszerną relację z 3-dniowego seminarium kwalifikującego seniorów do angażowania się jako seniorzy-trenerzy, które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Spotkań St. Marienthal - Saksonia w dniach 29-31 styczeń 2018 r. W pierwszym dniu po oficjalnym otwarciu seminarium uczestnicy wzięli udział w warsztatach, w trakcie których zapoznali się, określili motywy uczestnictwa w projekcie oraz swoje oczekiwania względem projektu (Moduł 1). Zgodnie z Modułem 2 szkolenia analizowali dotychczasowe role w życiu, odkrywali zasoby jakie mają w sobie. Po kolacji mieli możliwość miłego, wspólnego spędzenia czasu i wymiany doświadczeń z partnerami niemieckimi, którzy bardzo chętnie dosiadali się do polskich rozmówców. W drugim dniu pobytu podczas warsztatów szkoleniowych planowali przyszłe role, jakie mogą odgrywać w społeczeństwie (Moduł 3), uczyli się zmian jakie niesie wiek dojrzały - w odniesieniu do jednostki (Moduł 4). Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne w grupach polsko-niemieckich - jak żyć zdrowo i w harmonii. Po kolacji sympatycznie wymieniali doświadczenia z partnerem niemieckim. W środę (3 dzień) kontynuowali warsztaty na temat zmian jakie niesie wiek dojrzały (Moduł 4) w odniesieniu do jednostki jak również do społeczeństwa.

Ad. 3. Osoby uczestniczące w II grupie wyjazdowej zgłosiły w 100% gotowość wyjazdu na następne seminarium w dniach 26-28 luty.2018 r. Są to: Marianna Drozdek, Krystyna Sasiela, Krystyna Bociek, Elżbieta Buganik, Grażyna Flis, Maria Markiewicz, Ewa Franckiewicz, Stefania Błońska.

Ad. 4. Kierownik  zweryfikował listę osób na kolejne seminarium wyjazdowe 19-21 marzec 2018 r. ze względu na wypadki losowe i choroby uczestników ZKS. Uczestnicy poczęstowali się pysznymi pączkami ze względu na tradycyjny "Tłusty czwartek".

W pomieszczeniu, w którym odbywało się spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów umieszczone były w widocznym miejscu plakaty projektu oraz flagietki. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę promującą projekt. Ponadto umieszczona zostanie informacja o spotkaniu na stronie internetowej http://www.gokibgromadka.pl.