Spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów w Gromadce - maj 2018 r.

Utworzono dnia 16.05.2018

zorganizowanym w dniu 17.05.2018 r.

2. Omówienie wyjazdu studyjnego do Zittau w dniu 14.05.2018 r.

3. Sprawy organizacyjne dotyczące wyjazdów na seminaria organizowane w ramach projektu do Międzynarodowego Centrum Spotkań St. Marienthal - Saksonia.

Ad. 1. Celem spotkania było omówienie wizyty studyjnej w Zittau oraz podsumowanie dotychczasowych działań w ramach seminariów wyjazdowych.

Ad. 2. Informację na temat wyjazdu studyjnego do Zittau w dniu 14 maja 2018 r. złożyły osoby biorące udział w wyjeździe. Członkowie ZKS przyjechali do Zittau na godz. 10.00. Zostali bardzo miło przyjęci kawą, herbatą i ciastem w "pokoju otwartym" w Centrum Socjo-Kulturalnym "Hillersche Villa" w Zittau. Dyrektor Domu Wielopokoleniowego pani Rebeka Smith zdała relację z historii domu i ofert kulturalnych, np. kursu języka niemieckiego dla uchodźców, kawiarni komputerowej oraz teatralnej grupy seniora. Następnie zaprezentowała członkom ZKS osobę mającą status uchodźcy, która to opowiedziała jak wygląda sytuacja takiej osoby w Niemczech. Liczne pytania ze strony członków ZKS pozwoliły na przybliżenie położenia uchodźcy w Niemczech. Po obiedzie członkowie ZKS zwiedzili okolice przepięknego miasta Zittau. Przy żytawskim zegarze kwiatowym spotkali się z Żytawskim Skrzatem Solnym. W dalszej kolejności nastąpiła prezentacja nowo powstałego Zespołu Kompetencji Seniorów Zitta-Ebersbach-Neugersdorf oraz stowarzyszenia Lebens(t)raume e.V. Stowarzyszenie zaprezentowało sposób wyrobu miodu przez pszczoły. Panie przygotowały pyszne ciasta własnoręcznie przez nich pieczone. Wyjazd studyjny był ciekawie zorganizowany przez stronę niemiecką. Członkowie ZKS miło wspominali serdeczną atmosferę podczas pobytu w Niemczech.

Ad. 3. Omówiono sprawy organizacyjne związane z dotychczasowymi wyjazdami na seminaria organizowane w ramach projektu do Międzynarodowego Centrum Spotkań St. Marienthal - Saksonia. Ustalono następujące wskaźniki projektu: Ilość osób z certyfikatem - 9. Wytypowano 7 osób chętnych do udziału w III turze seminariów wyjazdowych w dniach 28-30 maj 2018 r., 27-29 czerwiec 2018 r., 29-31 sierpień 2018 r. do St. Marienthal.

Ad. 4. Sprawy różne

Przypomniano członkom ZKS o obowiązku poinformowania opiekuna seminarium o  problemach zdrowotnych lub pobytowych podczas pobytu na seminariach wyjazdowych w St. Marienthal. Poruszono sprawę przygotowania koperty z leczonymi chorobami i przyjmowanymi lekarstwami.

W pomieszczeniu, w którym odbywało się spotkanie Zespołu Kompetencji Seniorów umieszczone były w widocznym miejscu plakaty projektu oraz flagietki. Ponadto umieszczona zostanie informacja o spotkaniu na stronie internetowej http://www.gokibgromadka.pl.

Galeria - Spotkanie ZKS w Gromadce - maj 2018 r.

Utworzono dnia 25.05.2018, 10:52