Dożynki Gminne w Osłej

Utworzono dnia 05.09.2018

Za nami już tegoroczne Dożynki Gminne, które tym razem odbyły sie na boisku w Osłej. Po ponad 30-letniej przerwie mieszkańcy wsi Osła podjęli wyzwanie i zdecydowali się zostać gospodarzami na tej ważnej dla gminy imprezie. Na murawie boiska ze śpiewem zjechały się delegacje z poszczególnych wsi gminy Gromadka z bogato przystrojonymi wieńcami dożynkowymi, oraz wielu mieszkańców gminy i zaproszeni goście.

Dożynki rozpoczęły się Mszą Świętą, którą celebrował ksiądz proboszcz Jan Trznadel. Duchowny pobłogosławił przywiezione wieńce. Przy stole dożynkowym zajęli miejsce: Zastępca Wójta Gminy Gromadka Pan Tomasz Matyjewicz, Przewodniczący Gminy Gromadka Pan Krzysztof Król, członek Rady Gminy Gromadka Pan Ryszard Lasak oraz zaproszeni goście: Starosta Bolesławiecki Pan Karol Stasik, Wicestarosta Bolesławiecki Pan Tomasz Gabrysiak oraz Sołtys wsi Osła Pan Emil Bociek. Podczas swojego wystąpienia zastępca wójta mówił o ciężkiej pracy rolników i tegorocznych zbiorach.

Delegacje wsi ustawiły się w korowód dożynkowy, podczas którego starostowie dożynek Pani Monika Mrozik i pan Leszek Wilas wręczyli chleb, sól oraz wino na ręce zastępcy wójta i prosili, aby dzielił go sprawiedliwie. Następnie odbyły sie wystąpienia gości m. in. Starosty Bolesławieckiego, który życzył udanej imprezy dożynkowej. Delegacje wiejskie ośpiewywały wieńce i składały po bokach sceny. Na scenie kolejno prezentowały się zespoły folklorystyczne: "Niezapominajki" z Osłej, "My Słowianie" z Osłej, "Ale-Babki" z Różyńca, "Wesoła Gromadka" z Gromadki i zespół wokalny ,,AGAT" z Jeleniej Góry. Jako "Gwiazda Wieczoru" na deskach sceny wystąpił zespół ,,ABBA Family", który rozbawił i roztańczył publiczność. Do późnych godzin wieczornych na zabawie tanecznej grał zespół "Ich Dwoje" z Bolesławca.

Wręczono nagrody za najpiękniejszy wieniec dożynkowy - I miejsce zdobyła wieś Gromadka, II miejsce zdobyła wieś Wierzbowa, III miejsce wieś Osła, a IV miejsce wieś Krzyżowa. Odbyły sie konkursy dożynkowe: rzucania kaloszem, wożenia taczkami, zbijania cepem balonów, które nadzorował Pan Ryszard Kawka. Warsztaty dożynkowych wianuszków na głowę poprowadziła instruktor GOKiB Barbara Deberna. Organizatorem imprezy była Gmina Gromadka, mieszkańcy wsi Osła oraz GOKiB w Gromadce. Ogromne podziękowania należą się mieszkańcom wsi Osła za organizację stoisk gastronomicznych, dekorację oraz życzliwość - w szczególności podziękowania kierujemy do Sołtysa wsi Osła Pana Emila Boćka oraz Pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich "My Słowianie"

Instruktor GOKiB Barbara Deberna

Galeria - Dożynki Gminne w Osłej

Utworzono dnia 05.09.2018, 13:26

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.